Hipnoza Online

Hipnoza Online

Hipnoterapia on-line

Czy hipnoterapia możliwa jest on-line?

Jeśli pytasz czy jest to w ogóle możliwe, to odpowiedź jednoznacznie brzmi TAK.
Można pracować nad sobą na najgłębszych podświadomych poziomach i robić to zdalnie. Hipnoterapia to terapia w stanie hipnotycznego transu, który może być wywołany za pomocą sugestii, czyli odpowiednich słów wypowiadanych przez terapeutę. Przy dzisiejszych technologiach gdzie możemy się zarówno widzieć jak i słyszeć z pewnością jest to możliwe.

Aby ten proces mógł się odbyć należy się do niego odpowiednio przygotować.
Oprócz mentalnej pracy, czyli wewnętrznego spotkania z samym sobą, określenia obszarów do zmiany podczas sesji hipnoterapii, jest jeszcze aspekt techniczny i logistyczny, który należy dobrze przemyśleć.

Jak przygotować się do sesji hipnozy on-line mentalnie?

Kiedy chcesz coś zmienić w swoim życiu weź kartę i długopis. Zacznij notować jakie obszary w Twoim życiu nie funkcjonują tak jakbyś tego potrzebował? Pod każdym doświadczeniem, które jest dla Ciebie nie satysfakcjonujące jest jakaś emocja lub zespół emocji, który cię ogranicza.
To właśnie obszar, nad którym będziesz mógł pracować podczas sesji w hipnoterapii.

Jeśli masz kiepską pracę i jej nie zmieniasz, zapewne kryje się pod tym „zamrożeniem” w działaniu jakiś rodzaj lęku, strachu. Być może towarzyszy mu niskie poczucie własnej wartości lub brak odwagi. Być może są to jeszcze inne emocje. Zrób listę tego co cię ogranicza.

Kolejny element to w drodze do dobrej mentalnej pracy jaką możesz wykonać przed sesją to zastanów się jak chciałbyś funkcjonować? Co chciałbyś zmienić w swoim życiu, a co za tym idzie jak chcesz się poczuć?, aby móc tej zmiany dokonać.

Czegokolwiek dotyczy Twój problem, nie możesz sobie z nim poradzić bo nie masz dostępu do zasobów. Nie czujesz siły w sobie, aby się z problemem zmierzyć. Hipnoterapia może przynieść Ci zmianę już po pierwszej sesji.

Zazwyczaj 2-3 sesje wysączają, aby rozwiązać nawet skomplikowany problem.

Jak przygotować się do sesji hipnozy technicznie?


Sesja hipnoterapii przez Internet będzie wymagała dobrego łącza internetowego. Jeśli masz dobry zasięg wystarczająca może być wersja mobilna sieci, ale dobrze by było, abyś to przetestował. Zadzwoń do kogoś znajomego przez aplikację na jaką umówiłeś się ze swoim hipnoterapeutą i przetestuj czy możecie swobodnie rozmawiać.

Z hipnoterapeutą połączyć się możesz zarówno przez komputer jak i przez telefon komórkowy. Ważne jest, aby urządzenie było wyposażone w kamerę i miało możliwość podłączenia słuchawek. Jeśli korzystasz z słuchawek przewodowych, upewnij się, że kabel jest wystarczająco długi. Jeśli korzystasz ze słuchawek zdalnych upewnij się, że są wystarczająco naładowane i będą działać całą sesje hipnoterapii.

Podłączenie do prądu twoich urządzeń jest istotną częścią przygotowań. Kiedy będziesz przestrzennie planował swoją sesje zadbaj o to, abyś mógł zająć wygodną półleżącą pozycję ciała a jednocześnie, aby kamera obejmowała Twoje ciało od popiersia w górę. Tu ponownie pojawia się temat kabla od słuchawek. Kiedy w transie hipnotycznym będziesz się rozluźniał a twoja głowa opadnie zadbaj, abyś nadal miał komfort z kabelkiem od słuchawek.

Jak przygotować się do sesji hipnoterapii logistycznie?

Co mam na myśli pisząc o logistyce? To między innymi miejsce gdzie sesja będzie się odbywać. Sprawdź na czym będziesz siedział w pozycji gdzie korpus rozluźniony będzie wymagał podparcia pleców. Nie każdy w domu ma terapeutyczny fotel! Nic nie szkodzi.

Zawsze możesz usiąść półleżąco na łóżku, ale w takiej sytuacji potrzebny będzie stojak na telefon lub komputer. Dobrym miejscem jest także sofa i stolik kawowy, na który położysz telefon na stojaku lub komputer.
Sprawdź, czy tego dnia nie spodziewasz się jakiejś paczki i nie ryzykujesz, że nadgorliwy kurier będzie dzwonił wielokrotnie do twoich drzwi. Zadbaj o to, aby twoi domownicy nie wchodzili do twojego pokoju nie zależnie jakie dźwięki usłyszą, albo zadbaj o to by nie było ich w domu.

Terapia w hipnozie dotyka trudnych spraw dlatego gniew czy żal i związane z nimi okazywanie emocji (płacz czy krzyk) mogą towarzyszyć ci w trakcje sesji. Twój komfort jest ważny i przy sesji on-line sam musisz o niego zadbać.

Kolejny element to zwierzęta domowe. Wyjdź ze swoim pupilem na długi spacer i nakarm go, aby w trakcie naszej pracy nie drapał łapą w drzwi twojego pokoju. To wszystko ma znaczenie. Kiedy decydujesz się na sesję on-line, sam musisz zadbać o te elementy, na które twój hipnoterapeuta nie ma wpływy.

Czy hipnoza on-line jest skuteczna?


Możesz spotkać się z różnymi opiniami na ten temat. Z naszego doświadczenia wynika, że hipnoterapia on-line jest równie skuteczna jak ta, która odbywa się w gabinecie. Wiele zależy od twoich preferencji i możliwości.

Czasem mamy po prostu większą potrzebę na osobiste towarzystwo drugiego człowieka, a czasem nie potrzebujemy fizycznej obecności innych ludzi. Może być też tak, że fizyczna obecność jest po prostu nie możliwa.

Zwłaszcza w takich sytuacjach nie wahaj się i szukaj dla siebie pomocy on-line. Im szybciej poradzisz sobie ze swoją trauma czy ograniczeniem, tym więcej życia w zasobności i radości cię czeka. Kiedy będziesz szukał właściwej osoby sprawdź, czy Twój terapeuta, także jest gotowy na wirtualne spotkania.

Nie każdy hipnoterapeuta pracuje on-line. Praca wirtualna przez telefon czy komputer w podejściu hipnoterapeutycznym determinuje stosowanie adekwatnych technik terapeutycznych używanych w hipnozie, gdyż nie ma możliwości fizycznego kontaktu z pacjentem. Na naszym portalu znajdzie oznaczenia czy terapeuta podejmuje pracę on-line.

Jakie ograniczenia daje hipnoterapia przez Internet?

Wirtualne spotkania terapeutyczne determinują określone narzędzie stosowane w terapii w transie hipnotycznym. Podczas spotkań osobistych hipnoterapeuci wykorzystują dotyk aby pogłębić trans hipnotyczny, zdejmują blokady z ciała, lub stosują techniki sprawdzające poziom transu, które mogą wymagać kontaktu z ciałem. Dlatego wybierając terapeutę upewnij się, że ma dostateczne umiejętności, aby poprowadzić na najwyższym poziomie także sesję on-line.

Jakie są różnice pracy terapeutycznej w hipnozie przez Internet a pracy w gabinecie?

Kiedy to jest twoje pierwsze doświadczenie z hipnoterapią wszystko jest nowe, w związku z tym akceptuj wszystko takim jakim jest. Jeśli to kolejne spotkanie i masz już jakieś oczekiwania, odpuść je proszę. Każdy dzień jest inny, każdy trans jest inny, każdy głos jest inny i inaczej będzie na ciebie działać.

Twoje subiektywne odczucia nie muszą mieć nic wspólnego z tym czy wprowadzasz się w stan hipnozy on-line czy osobiście, a znacznie więcej mogą dotyczyć twojej aktualnej gotowości do zajęcia się swoimi emocjami. Doświadczony hipnoterapeuta poinstruuje cię w trakcie rozmowy wstępnej jak współpracować, aby sesja miała jak najlepszy rezultat dla ciebie.

Jak znaleźć odpowiedniego hipnoterapeutę, który prowadzi sesję hipnozy on-line?


Na stronie terapeucihipnozy.pl możesz znaleźć sylwetki terapeutów którzy ukończyli kursy w szkole Akademia Hipnoterapii. Osoby te są bardzo dobrze przygotowane merytorycznie, mają za sobą znaczący warsztat pracy, szereg narzędzi, które pozwalają na pracę on-line.

W gronie naszych terapeutów zajmujących się hipnozą online są jedynie takie osoby, które są godne polecenia. Nasi terapeuci objęci są programem terapii własnej, korzystają także z super wizji, co powoduje, że mają co najmniej poziom ekspercki.

Kiedy decydujesz się na sesje wirtualne, zazwyczaj płatność za taką sesje odbywa się w postaci przedpłaty. Taka forma rozliczenia może rodzić pewne obawy. Korzystając z usług terapeuty znalezionego na naszej platformie masz pewność, że jest to osoba uczciwa, godna polecenia i wyspecjalizowana zawodowo w ramach hipnoterapii. Pamiętaj jednak, że każdy z terapeutów może mieć inne zasady związane z nieprzewidzianymi sytuacjami. Dopytaj zatem, co się stanie jeśli z jakiegoś powodu będziesz musiał odwołać już opłaconą sesje hipnozy.

Na naszej stronie możesz poczytać o Terapeutach hipnozy, zobaczyć ich zdjęcia, zapoznać się z treścią artykułów, które napisali na temat pracy w hipnozie.
Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego. Czasem wybór odpowiedniej osoby poprzedza krótka rozmowa. Każdy z terapeutów może mieć również inną cenę za sesję hipnozy. Możesz też poszukać opinii na temat pracy hipnoterapeuty w sieci, aby zwiększyć swoje przekonanie, że wybrana osoba przez ciebie jest tą właściwą.

Dlaczego hipnoterapeuci mogą mieć mało opinii w Internecie?

Zazwyczaj tematy poruszane podczas pracy mają charakter bardzo intymny. Dotyczą spraw, którymi nie chcemy się dzielić z innymi. Tematów, które chcemy rozwiązać i uwolnić się od nich. Mało kto chce zostawić ślad w Internecie, że korzystał z takiej formy wsparcia. Jeśli korzystałeś z pomocy hipnoterapii podziel się proszę z innymi.

Niech prawda o skuteczności, szybkości i bezpieczeństwie tego sposobu pracy nad zmianą będzie wiedza powszechnie dostępną. Jesteśmy przekonani, że im więcej opinii w Internecie tym większe będzie zaufanie do metod pracy w hipnozie. Więcej osób doświadczy często jak bez leków i bez wieloletniej pracy w tradycyjnym ujęciu terapeutycznym można poradzić sobie z wieloma sprawami.

Kto i kiedy decyduje się na pracę w hipnozie?

Hipnoterapia w Polsce nadal jest mało popularna formą wsparcia emocjonalnego.

Osoba borykająca się ze swoimi problemami emocjonalnymi lub psychicznymi bardzo często najpierw wybiera się do psychologa, terapeuty lub psychiatry. Często dopiero kiedy wszystkie inne znane i dostępne metody zawodzą poszukuje alternatywy i trafia na hipnoterapię.

Czasem recepta na leki przepisane od psychiatry może się okazać jedyną słuszną decyzją. Pamiętajmy jednak o tym, że same leki nie wystarczą. Trzeba zacząć pracować nad rozwiązaniem problemu i tu pojawia się kwestia terapii.

Jeśli masz potrzebę opowiadać komuś o swoich problemach i zwyczajnie wygadać się wybierz psychologa. Jeśli potrzebie wygadania się ma towarzyszyć proces wglądu i powolnej zmiany być może wybierzesz tradycyjne wielomiesięczne terapie.

Jeśli natomiast jest w tobie otwartość na szybkie uwolnienie się do schematów, leków, ograniczających przekonań twoja głowa jest otwarta i masz świadomość, że nikt nie wykona tej pracy za ciebie, jako metodę wybierz hipnozę. Z odpowiednio dobranym hipnoterapeutą, doświadczysz głębokiej zmiany nie wychodząc z domu na sesjach on-line.

Jakie zalety ma sesja hipnoterapii online ?

Przede wszystkim mobilność, anonimowość, skuteczność i bezpieczeństwo a jednocześnie krótszy termin oczekiwania na sesję u wybranego specjalisty.

Nie zależnie czy mieszkasz w Polsce czy poza jej terenem masz możliwość pracować w swoim języku podczas terapii. To niezwykle ważny aspekt. Ciężko nam mówić w ogóle o własnych emocjach, stanach jakie przeżywamy obcym osobom.

Czasem nie mamy dostępu do własnych emocji nie potrafimy ich nazwać a identyfikujemy jedynie objawy w ciele jak duszności czy bóle różnego pochodzenia. Dla większości z nas to jest naprawdę trudne a w języku obcym wręcz nie możliwe.

Zdecydowanie precyzyjniej będziemy zrozumiani w języku ojczystym, co przełoży się na skuteczność pracy i osiągane efekty. Na świecie jest wciąż za mało terapeutów, a tych którzy mówią po polsku jeszcze mniej. Dlatego nie ograniczaj się i szukaj właściwej osoby w sieci.

Jeśli zajmujesz wysokie stanowisko w firmie, może krępować cię wizyta w gabinecie terapeutycznym. Jeśli jesteś policjantem, wojskowym, sędziom, czy pilotem możesz mieć poczucie, że w ogóle nie powinieneś korzystać z pomocy.

Oczywiści to błąd. Jeśli sam się sobą nie zajmiesz nic się nie zmieni. Szukaj pomocy w taki sposób, aby nie naruszyło to twoich granic i pozwoliło zachować anonimowość. Praca on-line jest zdecydowanie dla ciebie.

Jeśli przeżywasz depresje lub cierpisz na fobie społeczną, praca on-line może być dla ciebie także najlepszym a często w twoim odczuciu jedynym rozwiązaniem, bo nie jesteś w stanie na ten moment wyjść z domu i komuś zaufać face to face. Nie wahaj się tylko znajdź dla siebie hipnoterapeutę na naszym portalu.

Ile czasu trwa hipnoza on-line?

Każdy terapeuta ma swój styl pracy. Zazwyczaj sesja on-line trwa dokładnie tyle samo co sesja w gabinecie. Kiedy wybierzesz swojego terapeutę dopytaj nie tylko ocenę ale także czas trwania sesji waha się ona od 2 do 4h.

Mamy nadzieje, że powyższe wskazówki pomogą znaleźć odpowiedz na pytania związane z pracą w hipnozie on-line. Zawsze też możesz do nas napisać. Dziękuję ze wytrwałeś do koca tego artykułu. Anna Antoniak-Pietrzak autor tych słów a także hipnoterapeuta i nauczyciel hipnozy w Akademii Hipnoterapii.

hipnoza online

Nasze gabinety

Mapa
Pokaż terapie on-line