Drzwi do podświadomości

Drzwi do podświadomości

W czasie hipnozy wycisza się umysł świadomy, dzięki czemu otwierają się drzwi do podświadomości, a jest ona jest zbiorem wszelkich informacji o tym, co się wydarzyło w naszym życiu. To gigantyczna siła, która rządzi całym naszym życiem.

Dzięki hipnozie możemy ukierunkować ją tak, by wspierała nasze zmiany na lepsze, w każdym aspekcie naszego życia. Wydaje nam się, że jako świadome istoty sami o wszystkim decydujemy, że mamy tzw. wolną wolę…

Umysł świadomy z natury jest leniwy, chce oszczędzać energię i może czasami nam się wydawać, że podejmujemy świadomy wybór, a w rzeczywistości dochodzi do sytuacji, w której przyjmujemy to rozwiązanie, które podsuwa nam podświadomość.

Człowiek ma kilka systemów działania, systemy naszego mózgu, naszej jaźni, każdy z nich działa po mistrzowsku, każdy działa jednak na innych zasadach. Kiedy mówimy na przykład, że planujemy w tym roku schudnąć 8 kg, to mówimy to z pozycji ja świadomego umysłu. Staramy się to osiągnąć, trzymamy dietę, uprawiamy sport, ale po jakimś czasie większość z nas wraca do starych nawyków. Dlaczego tak się dzieje?

Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z obecności podświadomego umysłu. A to on decyduje nawet o 95% naszych działań, decyzji. To, jaka jest relacja między twoim umysłem świadomym i podświadomym decyduje o tym, jaka będzie jakość twojego życia, jak i czy będziesz osiągał cele.

Podświadomość nie rozumie, czy dany schemat postępowania jest dla ciebie dobry, czy zły. Ona go powtarza, bo w przeszłości „widziała” go wystarczająco często. Może być twoim sprzymierzeńcem, lub twoim wrogiem np. w osiąganiu celów. Podświadomość chodzi utartymi ścieżkami, przyjmuje często powtarzane czynności i sugestie i tworzy z nich ścieżki (neuronowe w mózgu). Z czasem chodzimy tymi ścieżkami nie zastanawiając się, czy są dobre dla naszych celów, czy złe.

Jeśli chcesz w swoim życiu coś zmienić na stałe, to musisz zadziałać na poziomie podświadomym. I tu przychodzi z pomocą hipnoterapia, podczas której jesteśmy w stanie dotrzeć do podświadomości, rozpoznać np. mylne przekonania, uwolnić je, uzdrowić, zastąpić pozytywnymi emocjami, zgodnymi z potrzebami klienta, oraz je zakotwiczyć.

Z jednej strony podświadomość często uniemożliwia ci zmiany, ale odpowiednio ustawiona będzie mogła powtarzać dobre nawyki, tak jak wcześniej powtarzała złe. Ważne jest, aby ukierunkować ją ten sposób, aby automatycznie działała na naszą korzyść.

Hipnoterapia pozwala rozwiązać problem szybko, efektywnie i trwale, często w sytuacji, gdy wszystkie inne metody zawodzą. Każdy, kto wyraża chęć pracy w transie, może z niej skorzystać. Osoby, które poddają się hipnoterapii, uwalniają swój potencjał i otwierają się na lepszą jakość życia, odzyskują kontrolę nad własnym życiem.

Autor Hipnoterapeuta Ewa Dziewięcka

https://terapeucihipnozy.pl/hipnoterapeuci/kielce-hipnoza-marzysz/

 

Podświadomość

Nasze gabinety

Mapa
Pokaż terapie on-line