Psychologia a Hipnoza

Psychologia a Hipnoza

Hipnoza a psychologia – kluczem do zmiany

Hipnoza jest naturalnym stanem umysłu wykorzystywana z powodzeniem w psychologii klinicznej i psychiatrii.

Pomaga w leczeniu m.in. zaburzeń lękowych, fobii, zaburzeń snu, stanów depresyjnych, dolegliwości bólowych o charakterze przewlekłym i psychosomatycznym, dysfunkcji seksualnych, łagodzenia ataków astmy.

Hipnoterapia  jest skutecznym narzędziem pracy transformacyjnej w radzeniu sobie z emocjami, problemów z poczuciem własnej wartości, problemami w relacjach rodzinnych i zawodowych, atakami agresji.

W hipnozie wykorzystujemy stan umysłu w falach Theta, aby dotrzeć do podświadomości, bo to ona warunkuje to, w jaki sposób reagujemy na daną sytuację, jakie emocje temu towarzyszą i jakie napięcie nosimy w sobie.

Pracujemy z tym, co zostało w naszej podświadomości „zapisane”, gdyż w codziennym życiu powielamy schematy zachowań osób, które miały wpływ na nasze życie w okresie, gdy byliśmy dziećmi.

Jeżeli w umyśle podświadomym zapisane są nasze nawyki i emocje to właśnie do tej części umysłu w czasie procesu terapeutycznego należy dotrzeć, by można dokonać zmian.

Nasz umysł pracuje w różnych częstotliwościach fal mózgowych. Pracy umysłu na poziomie fal Alfa doświadczamy w sytuacjach, gdy wyciszamy umysł świadomy. W czasie, kiedy np. kładziemy się do snu do łóżka, lub gdy skupiamy się podczas czytania interesującej książki.

Jest to czas twórczy, czas relaksu i spokoju w naszym umyśle. Fale Theta natomiast to stan umysłu, w którym znajdujemy się tuż przed zaśnięciem, gdy już jesteśmy w stanie głębszego relaksu.

Wtedy umysł świadomy czuwa, podpowiada nam jeszcze, co powinnyśmy zrobić. Jednocześnie czujemy w ciele taki spokój i odprężenie, że nie realizujemy tego, co umysł świadomy od nas chce. Po prostu nie chcemy przerywać już fazy błogiego stanu wewnętrznej ciszy.

Podczas transu hipnozy chodzi o spowolnienie umysłu świadomego a nie do „wyłączenia” go, dlatego w trakcie transu mamy pełną kontrolę nad tym, co się dzieje i mamy realny wpływ na przebieg procesu terapeutycznego.

Hipnoza to skuteczne narzędzie do pracy terapeutycznej i przede wszystkim daje w szybkim czasie efekty.                                 Pozwól sobie skorzystać z tej formy terapii i doświadcz zmiany, której potrzebujesz!

  Hipnoterapeuta  Aldona Kabacińska

 

psychologia

Psychologia

https://terapeucihipnozy.pl

Nasze gabinety

Mapa
Pokaż terapie on-line