Uzależnienie od hazardu

Uzależnienie od hazardu

Skłonność naszego umysłu do szybkich gratyfikacji może wywołać uzależnienie od hazardu . Poszukiwania najprostszego i najbardziej dostępnego w danym momencie sposobu na zadbanie o określoną potrzebę a co za tym idzie emocję , lub zespół emocji jest bardzo silna.

Jeśli dodamy do tego uzależnienie od adrenaliny i endorfin jakie wyzwala hazard, mamy przybliżony obraz problemu z którym będziemy się mierzyć. Cała reszta, czyli trudny scenariusz życia, który ciągnie Cię w dół, jest już konsekwencją powyższego mechanizmu.

Warto o tym wspomnieć.

Twoje problemy finansowe i stres z nimi związany, potencjalnie Twoje problemy relacyjne z partnerem czy partnerką mogą nie być bezpośrednio w zasięgu zainteresowania podczas sesji hipnoterapii kiedy pracujemy z hazardem.

Najprawdopodobniej nie są powiązane z Twoim graniem, stanowią wątki poboczne i jeśli zajedzie taka potrzeba, będziemy zajmować się tymi tematami na innej sesji.

Wróćmy zatem do hazardu.

Najczęściej będziemy pracować z przyczyną źródłową problemu, czyli z niewłaściwie zaopatrzoną potrzebą. Być może kiedyś, kiedy potrzebowałeś docenienie, zwycięstwa, akceptacji, uznania lub jeszcze innej emocji, nie znajdując jej w swoim bezpośrednim otoczeniu.

Twój podświadomy umysł wpadł na sposób jak ją „zdobyć”! Zagranie na automatach, zwycięstwo w kartach lub ruletce, dawało szybko chwilową satysfakcje i wysycenie potrzeby.
Tak mogła zacząć się Twoja historia.

Dlatego w hipnoterapii zajmiemy się najpierw Twoimi głębokimi uczuciami, które realizujesz lub kiedyś realizowałeś uprawiając hazard. Następnie nauczysz swój umysł opiekować się tymi emocjami zupełnie w nowy sposób.

Dobry, odpowiedni dla siebie.

Taki który wyeliminuje hazard na zawsze w Twoim życiu, ponieważ nie będzie Ci już potrzebny.

Kolejny wątek, jakim należy się zająć podczas terapii to przymus. Jest jakiś bodziec oraz rodzaj automatyzacji, który towarzyszy Ci w Twoim uprawianiu hazardu.
Najprawdopodobniej ma powtarzalną sekwencję. Podczas terapii, rozerwiemy to połączenie i stworzymy nowe.

Powyższy schemat obszarów z jakimi pracujemy z tematem hazardu jest tylko przykładowym scenariuszem. Ilość wątków i tematów do przepracowania, emocji i towarzyszących i potrzeb może być więcej.

Aby rozliczyć się z tematem uzależnienia od hazardu potrzeba minimum 2-5 sesji.

Jednakże pierwsze efekty pracy będziesz odczuwać od razu po pierwszym spotkaniu.

Ważne jest, abyś zanim umówisz się na sesję, zastanowił się jak ma wyglądać Twoje życie, kiedy będziesz już osobą wolną od przymusu grania.

Z odpowiednim hipnoterapeutą którego znajdziesz na tym portalu już po kilku sesjach stanie się faktem.

Uzależnienie od hazardu

Uzależnienie od hazardu – Hipnoterapia daje Wolność

Nasze gabinety

Mapa
Pokaż terapie on-line