Wystąpienia publiczne

Wystąpienia publiczne

Wystąpienia publiczne

Jeśli Twoja praca a może życie wymaga ciągłego lub epizodycznego wystawiania się na forum publiczne a Ty odczuwasz dyskomfort, dobrze trafiłeś.

Hipnoterapia bardzo dobrze radzi sobie z pracą z lękiem przed wystąpieniami publicznymi.
Podczas wywiadu wstępnego będziesz mieć możliwość opowiedzenia o tym w jaki sposób i w jakich kontekstach przeżywasz swoje trudne emocje.

Być może wewnętrznemu poczuciu niepewności towarzyszą także wypieki, pocenie się dłoni czy trzęsący się głos, drżenie ciała. Zdarzają się także osoby, które w sytuacjach publicznych tracą głos, lub nie mają zupełnie dostępu do kreatywnej części umysłu.

Może przytrafia Ci się częściowa amnezja, czyli zapominasz faktów, słów, imion itd. Fizjologicznie możemy bardzo różnie reagować na stres. Ból brzucha, pleców czy głowy także są elementem jaki może towarzyszyć wystąpieniom publicznym.

Zanim umówisz się na wizytę do wybranego specjalisty;

Warto jest, abyś zadał sobie pytanie jak chcesz się czuć kiedy występujesz publicznie, jakie emocje chciałbyś, aby Ci towarzyszyły. Wiem, że chociaż na ten moment może brzmi to dla Ciebie jak coś mało realnego.

Jednak Twój podświadomy umysł będzie wiedział jak te emocje przywołać po dobrze przeprowadzonej hipnoterapii nawet w najważniejszym publicznym przemówieniu w Twoim życiu.

Czasem Twój problem zakorzeniony jest głęboko i może wymagać dłużej pracy. Czasem emocje jakie towarzyszą Ci podczas wystąpień publicznych mogą dotyczyć Twojego poczucia własnej wartości. Być może przez to że, nie została w dzieciństwie zbudowana w optymalny sposób.

Może mieć połączenie z jakimś traumatyczny wydarzeniem, które będzie wymagało kilku sesji. W tego typu pracy dotykamy obszarów samoakceptacji, wiary we własne siły, odwagi, poczucia sprawczości, elokwencji.

Jeśli wystąpienia publiczne realizowane są np. w języku obcym podczas wywiadu trzeba wziąć pod uwagę jeszcze inne konteksty. Dlatego warto przemyśleć dokładnie swój problem i podać kilka reprezentatywnych przykładów w których doświadczamy swoich ograniczeń podczas prezentacji swojego problemu hipnoterapeucie.

Zazwyczaj już 2-3 sesje są wystarczające, aby przepracować trudne emocje. Zbudować nowe trwałe, odpowiednie strategie na swobodny sposób wyrażania myśli i emocji nawet w publicznych sytuacjach.

Nie zwlekaj zatem, wybierz swojego terapeutę już dziś!

Autor: Hipnoterapeuta Anna Antoniak Pietrzak

 

wystąpienia publiczne

Nasze gabinety

Mapa
Pokaż terapie on-line